1. Ponownie wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa rekolekcjach, według planu, który jest wydrukowany w Niedzielnym Informatorze. Poniedziałek: 25.03 - Dzień spowiedzi świętej; 8.30 przygotowanie do spowiedzi świętej dla dzieci i młodzieży:  klasy IV -VIII; 9.00 –12.00  Spowiedź święta ( z przerwą); 12.00 – uwielbienie Pana przez dzieci klas: 0-III; 15.00  - 18.00 Spowiedź święta ( z przerwą); 18.00 – Msza święta z kazaniem rekolekcyjnym; 19.00 – 20.00 – Spowiedź święta; Wtorek –26.03.2024:   8.00 - Msza święta z nauką rekolekcyjną;   9.30 –  Msza święta z kazaniem dla klas: VI-VIII; 11.00 – Msza święta z kazaniem dla dzieci od klas: 0-V; 16.30 – Msza święta  z kazaniem dla rodziców dzieci w wieku niemowlęcym i  przedszkolnym i na  zakończenie błogosławieństwo małych dzieci; 18.00 – Msza święta z kazaniem kończącym rekolekcje, z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
  2. Jutro parafialna spowiedź przed Świętami, od godz. 9.00 do 10.30 i od 11.do 12.00. Po południu, od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00. Wszyscy pojednajmy się z Bogiem i bliźnimi, aby wielkanocna radość stała się naszym udziałem.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.
  4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek. W tym dniu w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych. W naszym kościele o godz. 18.00 odprawimy Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja: 100 – 20.00 adoracja w ciszy 20.00 – 21.00 Koszary, Piekiełko, Bałażówka, Walowa Góra, Załpa (przewodniczą zelatorzy Róż Żywego Różańca); 21.00- 22.00 – Łososina Górna, Młynne, Limanowa (przewodniczy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa i grupa Św. O. Pio); 22.00 Młodzież, Liturgiczna Służba Ołtarza.
  5. Wielki Piątek: 700 – 800 Adoracja prywatna Pana Jezusa w Ciemnicy. Od godziny 8:00 adoracja rejonami oraz dzieci i młodzieży: 800 Koszary i klasy IV Sz.P; 900 Piekiełko i klasy V Sz.P; 1000 Bałażówka, Walowa Góra, i klasy VI Sz.P.; 1100 Łososina Górna i Dzielec, Młynne i Klasy VII-me; 1200klasa VIII-ma; 1300 adoracja w ciszy; 1500 Czciciele Miłosierdzia Bożego; 1600 -Droga Krzyżowa. O 1700 Obrzędy Liturgii Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa-Adoracja Krzyża-Komunia św.-1830 Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja: Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego; Gorzkie Żale; 2100 - adoracja Róż Żywego Różańca; 2200– adoracja prowadzona przez mieszkańców: Bloków, Osiedle Zielone i Centrum. Ofiary zbierane z okazji adoracji krzyża i przy grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od 18 do 60 roku życia i abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. Bardzo prosimy o przyozdobienie krzyży przydrożnych, krzyża misyjnego oraz krzyży w mieszkaniach. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  6. Wielka Sobota: Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim: godz.700 - 800 - adoracja prywatna. Od 8.00 do 12.30 – co pół godziny poświecenie pokarmów połączone z adoracją. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. W sobotę, o godz.19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec i naczynia na wodę święconą.
  7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę uroczystą liturgię przynosimy ze sobą świece.
  8. W Niedzielę Wielkanocną, o godz. 6.00 odprawimy procesję rezurekcyjną. Msze święte w Wielkanoc będą celebrowane według porządku niedzielnego.
  9. Ksiądz Rektor składa wdzięczne Bóg zapłać za dzisiaj składne ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona corocznie 25 marca, w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po oktawie Wielkanocnej.
  11. We wtorek (26.03) - Dzień Modlitw za Więźniów.
  12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Warto przeczytać: w Gościu Niedzielnym: Episkopat po wyborach; Odzyskaj życie oraz w tym numerze znajdziemy Medytacje na Wielki Tydzień; w Niedzieli: Trzy święte dni; Nowy przewodniczący Episkopatu, jakiego nie znamy. Dzieciom polecamy Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Prośby Boga o błogosławieństwo i łaskę abyśmy z nadzieją wkroczyli w Wielki Tydzień, rozważając tajemnice uniżenia i wywyższenia Jezusa Chrystusa. Prośmy, aby miłość Pana wyrażano na krzyżu stopiła lód naszych serc, by mógł zapłonąć ogień wiary w naszym życiu.