1.

1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam w przypowieści „o ziarnku gorczycy” rozwój Królestwa Bożego, ale też słowami świętego Pawła przypomina nam, że za uczynki dokonane w ciele, dobre lub złe, otrzymamy zapłatę przed Trybunałem Chrystusa.
    2. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana. Serdecznie zapraszamy uczniów i bliskich do przystąpienia do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii świętej.
    3. Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego odprawimy w piątek, o godz. 8.00. Do uczestnictwa w tej Mszy świętej zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
    4. Wszystkich zapraszamy na nabożeństwo do św. O. Pio, które w piątek rozpocznie się, o godz. 17.00.
    5. „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.
    6. Do środy można zgłosić swój wyjazd na Jasną Górę w dniu 22 czerwca, by podczas apelu modlić się o dobre przygotowanie i przeżycie jubileuszu 700.lecia parafii. Zapisy w zakrystii. Wyjazd planowany jest w sobotę na godzinę 13.00 z parkingu kościelnego.
    7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, a w piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, jezuita.
    8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy prxeczytać: o inicjatywie Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie 16 czerwca ulicami Warszawy, Krakowa i kilkunastu polskich miast. W „Niedzieli” możemy przeczytać „Gorący kryzys na granicy”, „Czy czeka nas katolickie podziemie”, „Czy można odziedziczyć winę”. Zachęcamy do nabycia także „Gościa Niedzielnego Historia Kościoła”, a dla młodszych czytelników: Małego Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra.
    9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.

Nakarmieni słowem Bożym i Ciałem Chrystusa zostajemy posłani do świata. Za chwilę otrzymamy Boże błogosławieństwo płynące z tej Najświętszej Ofiary. Chrystus posyła nas do świata, abyśmy dawali świadectwo wiary, bo w ten sposób królestwo Boże będzie się rozrastało. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w tym.

2. Dzisiaj raduje